Skarby medycyny ludowej!
Zimowe ptakoliczenie - jemiołuszka
28 stycznia 2023 roku w Krainie Czarnego Bzu odbyło się niezapomniane Zimowe Ptakoliczenie, zorganizowane przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego - Oddział Terenowy Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. W wydarzenie włączyło się wielu miłośników ptaków, a także młodzież, co tylko dodatkowo uatrakcyjniło to przedsięwzięcie.

 

Rano, o godzinie 9:00, wszyscy uczestnicy spotkali się pod adresem Krainy Czarnego Bzu, gdzie przewodnicy parku krajobrazowego czekali już na nich. Zbiórka była wstępem do pieszej wycieczki, której dystans wynosił około 4 km. Po zakończonym liczeniu ptaków, uczestnicy mieli okazję skorzystać z ogniska oraz zakupić lokalne produkty z gospodarstwa.

 

Pracownicy BPK byli przygotowani do tego wydarzenia i dysponowali lornetkami i lunetą, a także kartami do nauki rozpoznawania ptaków, dzięki czemu uczestnicy mogli rozwijać swoje pasje i zdobywać nowe umiejętności. Poza tym, odbyły się również warsztaty z zakresu soli do kąpieli, które pozwoliły uczestnikom na relaks i wypoczynek.

 

Podsumowując, Zimowe Ptakoliczenie w Krainie Czarnego Bzu było udane i cieszyło się dużym zainteresowaniem, a uczestnicy mieli możliwość połączenia swojej pasji z relaksem i wypoczynkiem. Serdecznie zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego oraz do Kraina Czarnego Bzu. Będzie to okazja do ponownego zetknięcia się z miłośnikami przyrody oraz kontynuowania swojej pasji .
Do zobaczenia!