Skarby medycyny ludowej!
Czarny bez na grypę

Czarny bez na grypę - doskonałe naturalne lekarstwo. Grypa to poważna infekcja dróg oddechowych spowodowana przez wirusy, które atakują błony śluzowe dróg oddechowych i umożliwiają wniknięcie do organizmu substancji toksycznych i bakterii. Objawami grypy są m.in. ogólne złe samopoczucie, bóle głowy i kończyn, katar i wysoka gorączka do 40°C.

Czarny bez jest rośliną leczniczą stosowaną tradycyjnie przy przeziębieniu. Kwiaty mają w sobie flawonoidy, kwasy fenolowe i śluzy. Wykazują właściwości napotne i przeciwgorączkowe. Owoce czarnego bzu zawierają m.in. glikozydy, pektyny, garbniki, antocyjanowe, kwasy owocowe, dużo witaminy C i prowitaminy A oraz sole mineralne. Mają właściwości napotne i moczopędne.

Jak pomaga czarny bez?

Czarny bez przeciwdziała stanom zapalnym, łagodzi bóle, obniża gorączkę i ogólnie wzmacnia.

Co możemy zrobić?

Najlepszym środkiem na przeziębienie i grypę jest odpowiednia kuracja napotna - przygotujmy mocną herbatkę. Dwie łyżeczki herbatki z kwiatu czarnego bzu zalej 250 ml gorącej wody. Herbatkę parzymy 10 minut. Wypijmy dwie porcje gorące napotne herbatki i od razu połóżmy się do łóżka. Herbatka z suszonych kwiatów czarnego bzu obniża temperaturę, działa wykrztuśnie i rozkurczowo. Czarny bez na grypę to świetny pomysł na domowe leczenie.

Profilaktycznie

Jako środek zapobiegawczy przeciw przeziębieniu i grypie przyrządzamy herbatkę z 1 łyżeczki kwiatu czarnego bzu i filiżanki wody. Herbatkę pijemy letnią W chłodnych miesiącach możemy pić ją przez 3 tygodnie, 3 razy dziennie po jednej filiżance.

W celu zapobiegania infekcjom profilaktycznie możemy stosować również syrop z owoców czarnego bzu. Sięgajmy po niego, gdy pojawi się osłabienie organizmu czy stan podgorączkowy.